7 راه مشغول نگه داشتن فرزند در مدرسه

7 راه مشغول نگه داشتن فرزند در مدرسه

با نزدیک شدن به عید نوروز ، به خود و فرزند کوچولوی خود یک یک نفس پیروزمندانه بزرگ بیرون دهید! شما در حال حاضر نیمی از سال تحصیلی را پشت سر گذاشته اید و تابستان نزدیک به چشم است. زمان میگذرد!

تعطیلات میان ترم زمان خوبی است تا به فرزندان خود اجازه دهید کمی سرگرم شوند، فعال تر باشند و به طور کلی بعد از یک ترم شلوغ مدرسه رها شوند. اما وقتی تعطیلات تمام شود چه اتفاقی می افتد؟ اغلب می شنویم که چقدر دشوار است که فرزندانتان را در حالی که در مدرسه هستند و روزهای طولانی را انجام می دهند و با برنامه های شلوغ روزافزون فعال نگه دارید، چگونه می توانید مطمئن شوید که فرزندتان مقدار مناسب ورزش می کند؟

توصیه می شود کودکان 5 تا 18 ساله هر روز 60 دقیقه ورزش کنند تا سالم بمانند و تناسب اندام داشته باشند. پیدا کردن زمان یک ساعت در کنار یک برنامه معمول مدرسه سخت است، اما انجام ورزش روزانه نباید یک کار طاقت فرسا باشد. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید کودک خود را تشویق کنید تا در طول روز مدرسه فعال و ورزش کند و در عین حال سرگرم باشد…

1) رفتن به مدرسه

اجتناب از اجرای مدرسه مخوف! به جای اینکه فرزندتان را با ماشین یا اتوبوس به مدرسه ببرید، فرزندتان را تشویق کنید که پیاده یا با دوچرخه به مدرسه برود. حتی می‌توانید با والدین دیگری که در نزدیکی زندگی می‌کنند صحبت کنید و یک گروه راه‌اندازی کنید تا بتوانید همگی تناسب اندام و فعال بمانید و با هم به مدرسه بروید. بعد از خوردن یک صبحانه سالم، ورزش قبل از مدرسه به تحریک سلول های مغزی کمک می کند و کودک شما را هوشیار و آماده یادگیری می کند.

2) کیف مدرسه

ما اغلب توصیه های زیادی در مورد کیف مدرسه مناسب برای قد و سن کودک شما می دهیم. کیف های مدرسه پر از کتاب های سنگین اغلب یکی از دلایل اصلی کمردرد و خستگی در کودکان است. کیف مدرسه فرزندتان را سریع چک کنید تا مطمئن شوید که از پشت کودکتان بزرگتر نیست و دارای بندهای پهن و قابل تنظیم است. اطمینان حاصل کنید که کودک شما فقط چیزهایی را که برای کاهش وزن کیف نیاز دارد حمل می کند، تعجب خواهید کرد که چطور ممکن است در طول زمان چیزها جمع شوند.

3) وضعیت بدن

فعال بودن ماهیچه ها را متناسب و قوی نگه می دارد و از مفاصل کودک شما محافظت می کند. عضلات ضعیف می تواند منجر به وضعیت نامناسب بدن شود و وضعیت نامناسب می تواند باعث کمردرد شدید شود. در مدرسه فرزندتان را تشویق کنید تا با پشتی صاف روی صندلی خود بنشیند. این نه تنها به آنها کمک می کند تا در درس ها هوشیارتر بمانند، بلکه از سفت شدن و درد آنها جلوگیری می کند.

درباره راهکارهای گذراندن زمان باکیفیت با فرزندتان بدانید.

4) از زمان ناهار نهایت استفاده را ببرید

استراحت ناهار باید سرگرم کننده باشد و فرصتی برای کودک شما باشد تا ذهنش را از کلاس دور کند. کلاس ریاضی پیچیده یا درس علوم گیج کننده نیازی به تمرکز در هنگام ناهار ندارد. فعال شدن و انجام برخی فعالیت های سرگرم کننده می تواند به آنها کمک کند تا استراحت کنند و برای بعد از ظهر آماده شوند. از معلم فرزندتان بپرسید که در زمان استراحت ناهار چه گزینه هایی وجود دارد و فرزندتان را تشویق کنید که شرکت کند.

5) باشگاه های ورزشی

باشگاه های ورزشی راهی عالی برای فعال ماندن، تفریح، افزایش اعتماد به نفس و دوست یابی هستند. ببینید مدرسه شما چه نوع باشگاه هایی ارائه می دهد و فرزندتان را ثبت نام کنید.

6) بازی در فضای باز

آماده شوید تا به طور موقت نامحبوب شوید و اصرار کنید که فرزندتان تلویزیون را خاموش کند، بازی رایانه ای را کنار بگذارد و برای ورزش به بیرون از منزل برود. بیرون از منزل به تناسب اندام و فعال نگه داشتن فرزند شما، شادابی ذهن، بهبود خواب او کمک می کند و می تواند با دوستانش سرگرم شود.

7) حرکت شکسته می شود

با معلم فرزندتان صحبت کنید توصیه می شود کودک شما در طول درس های طولانی مدت برای حرکت و کشش بلند شود، این می تواند به بهبود سطح انرژی و جلوگیری از تجربه درد و سفتی کودک شما کمک کند.

تناسب اندام و سلامت فرزندانتان می تواند بیشتر از آنچه فکر می کنید سرگرم کننده باشد. آیا پیشنهادی دارید که برای خود و فرزندتان کاری پیدا کرده باشید؟ اگر چنین است در زیر نظر دهید و بیایید ایده هایی را برای حفظ تناسب اندام، سلامت و شادی کودکان به اشتراک بگذاریم!

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *