10 نکته برای اولین قدم های کودک – بخش 2

10 نکته برای اولین قدم های کودک – بخش 2

در مطلب قبلی با عنوان 10 نکته برای اولین قدم های کودک – بخش 1 توضیح دادیم که نوزادان معمولاً در حدود 12 ماهگی شروع به برداشتن اولین گام های خود می کنند. با این حال، اگر کودک شما قبلاً شمع‌های کیک تولد خود را فوت کرده است، اما همچنان در تلاش است تا روی پاهای خود بلند شود، نگران نباشید. همه نوزادان با سرعت خاص خود رشد می کنند. ما تماس‌های زیادی از والدین دریافت می‌کنیم که به دنبال ایده‌هایی در مورد چگونگی تشویق اولین قدم‌های کودکشان هستند و کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به آن دسته از نوزادانی انجام دهید که شاید کمی تمایلی به انتقال به راست ایستادن روی پای خود ندارند. . بنابراین در اینجا چند نکته و ترفند ساده وجود دارد که می توانید برای کمک به فرزند کوچک خود در راه او تلاش کنید.

در این مطلب به تکمیل آن نکات می پردازیم.

درباره مشکلات شایع لگن در کودکان و نوزادان نیز بیشتر بدانید.

  1. دست آنها را بگیرید

طبیعی‌ترین چیزها اغلب مؤثرترین هستند، و چه چیزی می‌تواند طبیعی‌تر از این که دست بچه‌هایتان را در این نقطه عطف بزرگ در زندگی نگه دارید، برای شما اتفاق بیفتد؟ نگه داشتن هر دو دست کودک در حالی که وزنه زدن را از طریق پاهای خود تمرین می کند، به اندازه کافی حمایت می کند تا در برداشتن گام ها احساس اطمینان کنید و در عین حال از از دست دادن تعادل و واژگون شدن او جلوگیری می کند.

  1. الگوی رفتار

قرار گرفتن در کنار کودکان نوپا که نزدیک به سن نوزاد شما هستند، آنها را تشویق می کند تا رفتارهای مشابهی داشته باشند. زمین بازی، کتابخانه یا منطقه بازی مرکز خرید محلی همگی گزینه های خوبی برای مکانی هستند که کودک شما بتواند با سایر کودکان ارتباط برقرار کند. مراقب کوچکترین نوزادان و در عین حال متحرک باشید، آنها را به کودک خود نشان دهید، مهارت های آنها را تحسین کنید و کودک خود را تشویق کنید که همین کار را انجام دهد. مقدار کمی رقابت دوستانه و تمایل ذاتی به انجام کاری که همسالان ما انجام می دهند، می تواند در ایجاد انگیزه در کودک شما برای برداشتن اولین قدم هایش بسیار موثر باشد.

همچنین درباره مشکلات حسی حین شانه زدن مو کودک  بیشتر بدانید.

  1. شنا و آب بازی

به هر حال که بتوانید کودک خود را تشویق کنید تا از پاهای خود به روش های جدید استفاده کند، برای هدف راه رفتن مفید خواهد بود. اگر به یک استخر محلی دسترسی دارید، برای عادت دادن کودکان به آب و شنا کردن در سنین پایین و حتی بهتر است، تمام این لگد زدن و پاشیدن پاها به تقویت پاهای کودک شما کمک می کند و راه رفتن را آسان تر می کند.

  1. کلاس های رقص

بیشتر نوزادان موسیقی را دوست دارند و به طور طبیعی با هر آهنگی می پرند و تکان می خورند. اگر شما هم این کار را انجام می دهید، حتی بهتر است. کلاس‌های مومیایی و کودک راهی عالی برای کودک شما برای به دست آوردن اعتماد به نفس در حرکت است و در عین حال راهی عالی برای گذراندن وقت با هم، ملاقات با مادران دیگر و حفظ تناسب اندام است. بخش بزرگی از راه رفتن این است که یاد بگیرید چگونه تعادل داشته باشید و چه راهی برای انجام این کار بهتر از تکان دادن برای آهنگ های احمقانه با شما و سایر کودکان هم سن آنها است.

  1. حیوانات خانگی

بچه ها حیوانات را دوست دارند، آنها اغلب اولین دوست فرزند شما هستند. با داشتن یک “دوست صمیمی” فعال، کودک شما انگیزه زیادی برای ادامه دادن خواهد داشت و خزیدن، ایستادن و راه رفتن را بسیار سریعتر یاد خواهد گرفت. چه الهام‌بخشی بهتر از تعقیب یک حیوان خانگی فعال در اطراف برای آن سرگرمی، بازی همراه یا نوازش.

5 نکته ای که کاردرمانگران می خواهند والدین در مورد گرفتن مداد بدانند

به یاد داشته باشید که همه کودکان با سرعت‌های متفاوتی رشد می‌کنند و رشد می‌کنند، اگر نگران این هستید که کودک شما با سرعت طبیعی رشد نمی‌کند یا کندتر از همسالان خود است، با متخصص مراقبت‌های بهداشتی خود قرار ملاقات رزرو کنید. فیزیوتراپیست های کودکان در رشد دوران کودکی متخصص هستند و اغلب می توانند تمرینات منحصر به فرد و خاصی را برای کمک به کودک شما در مسیر درست انجام دهند. فراموش نکنید که از این مرحله از زندگی فرزندتان لذت ببرید، که کلیشه ای است اما درست است که خیلی سریع پیش می رود، بنابراین زیاد درگیر زمان بندی ها نشوید و راه های سرگرم کننده ای برای تشویق اولین قدم های ارزشمند پیدا کنید.

کاردرمانگر، برگ برنده والدین دارای کودکان نیازمند کاردرمانی

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *