6 دلیل برای گرفتن کلید ماشین از نوجوان

6 دلیل برای گرفتن کلید ماشین از نوجوان

هنگامی که نوجوانان شروع به رانندگی می کنند، این رویداد نشانه گام دیگری به سوی استقلال است. همچنین می تواند زمان استرس بالایی برای والدین باشد. خطرات رایج رانندگی، همراه با ناپختگی عادی نوجوانان، می تواند سال های اولیه رانندگی را به زمان نگرانی و نگرانی دائمی برای رفاه کودک تبدیل کند. والدین می توانند نقش فعالی در نظارت بر توانایی رانندگی نوجوان خود داشته باشند و در مراحل اولیه برای جلوگیری از تراژدی های پشت فرمان مداخله کنند. در اینجا چند نشانه وجود دارد که می تواند نشان دهنده مشکل در رانندگی نوجوان شما باشد. در صورت مشاهده هریک از این 6 دلیل می بایست گرفتن کلید ماشین از نوجوان را در دستور کار قرار دهید:

مسافران بیش از حد

هنگامی که یک نوجوان گواهینامه رانندگی می گیرد، ممکن است در بین دیگرانی که هنوز نمی توانند رانندگی کنند محبوب شود. تعداد زیاد مسافران خطر حواس پرتی را افزایش می دهد و می تواند نوجوان شما را در معرض خطر قرار دهد. اگر هنگام رانندگی کودکتان متوجه پر از بچه‌ها در ماشین شدید، قانون قاطعانه فقط دو یا سه سرنشین را اعمال کنید. در غیر این صورت، گفتگو و بازی ممکن است منجر به تصادف شود پس برای گرفتن کلید ماشین از کودک خود پا پیش بگذارید.

اعتیاد به تلفن همراه

یکی از مهم ترین دلایل گرفتن کلید ماشین از نوجوان استفاده از تلفن همراه می باشد. بیشتر نوجوانان به تلفن های همراه خود چسبیده اند و به نظر می رسد نگران از دست دادن حتی یک پیام هستند. علاوه بر این، آنها ممکن است ندانند که استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی خلاف قانون است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها دریافت که حواس پرتی رانندگی عامل مرگ بیش از 3450 نفر در سال 2016 بوده است. والدین باید از نوجوانان خود بخواهند هنگام رانندگی تلفن همراه را در محفظه دستکش قرار دهند تا از رانندگی پریشان که می تواند کشنده باشد، اجتناب کنند. اگر فرزندشان هنگام رانندگی از تلفن استفاده می کند، والدین باید از امتیازات رانندگی خودداری کنند تا زمانی که بتواند به طور مداوم از این قانون پیروی کند.

مصرف مواد مخدر یا الکل

هر گونه نشانه ای مبنی بر اینکه یک نوجوان درگیر مصرف الکل یا مواد مخدر است باید دلیلی برای گرفتن کلید ماشین و حذف امتیازات رانندگی باشد. رانندگی در حالی که تحت تأثیر موادی که ذهن را تغییر می‌دهند، سالانه هزاران مرگ را به دنبال دارد. اگر متوجه بوی الکل در نوجوان خود شدید، یا اگر او خواب آلود، گیج، بیش فعال یا به طور غیرعادی پرخاشگر به نظر می رسد، بلافاصله کلیدها را بردارید. ممکن است فرزند شما برای مشکل سوء مصرف مواد به مشاوره یا درمان نیاز داشته باشد.

عدم استفاده از کمربند ایمنی

استفاده از کمربند ایمنی قانون است و می تواند جان انسان ها را نجات دهد. با این حال، نوجوانان اغلب حواسشان پرت می شود و از یک فعالیت به فعالیت دیگر عجله می کنند و ممکن است استفاده از این قطعه حیاتی از تجهیزات را فراموش کنند. بر استفاده از کمربند ایمنی از ابتدای آموزش راننده تاکید کنید و همچنان به کودک خود یادآوری کنید که کمربند را ببندد. مطابقت نوجوان خود را زیر نظر داشته باشید، و اگر او اطاعت نکرد، در نظر بگیرید که درصورت عدم رعایت این شرط اقدام به گرفتن کلید ماشین و از دادن امتیازات رانندگی به وی برای مدتی خودداری کنید.

رانندگی در حالی که خسته هستید

نوجوانان اغلب برنامه‌های شلوغی با مدرسه، ساعات کاری و فعالیت‌های اجتماعی دارند که می‌تواند تا اواخر شب ادامه داشته باشد. خستگی بیش از حد می تواند باعث تمرکز و تصمیم گیری ضعیف شود، بنابراین والدین باید نوجوانان خود را به دقت زیر نظر بگیرند تا مشخص کنند که آیا آنها هوشیار هستند و به اندازه کافی استراحت می کنند تا پشت فرمان بنشینند.

خرابی ها و خراش های ذکر نشده

یکی دیگر از دلایل مهم گرفتن کلید ماشیت عدم گزارش خرابی و خراش های ذکر نشده باشد اگر بعد از رانندگی نوجوانتان متوجه خراش‌های کوچک و خراش‌های رنگ روی ماشین شدید، وقت آن است که درباره رانندگی ایمن و رفتار مسئولانه صحبت کنید. فرزند شما نه تنها درگیر عادات رانندگی ضعیف است، بلکه فرار از مسئولیت نشان دهنده عدم بلوغ است که می تواند به این معنی باشد که او آماده نیست تا وظیفه مهم رانندگی یک وسیله نقلیه قدرتمند را بر عهده بگیرد. برای بیان نظر شما ممکن است بحث و لغو احتمالی امتیازات رانندگی ضروری باشد. رانندگی هم یک امتیاز بزرگ و هم یک مسئولیت بزرگ است. والدین می توانند با اطمینان از اینکه عادات رانندگی از آنها و دیگران در جاده محافظت می کند، به نوجوانان کمک کنند تا توجه لازم را به آن ها نشان دهند.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *