10 نکته برای اولین قدم های کودک – بخش 1

10 نکته برای اولین قدم های کودک - بخش 1

نوزادان معمولاً در حدود 12 ماهگی شروع به برداشتن اولین گام های خود می کنند. با این حال، اگر کودک شما قبلاً شمع‌های کیک تولد خود را فوت کرده است، اما همچنان در تلاش است تا روی پاهای خود بلند شود، نگران نباشید. همه نوزادان با سرعت خاص خود رشد می کنند. ما تماس‌های زیادی از والدین دریافت می‌کنیم که به دنبال ایده‌هایی در مورد چگونگی تشویق اولین قدم‌های کودکشان هستند و کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به آن دسته از نوزادانی انجام دهید که شاید کمی تمایلی به انتقال به راست ایستادن روی پای خود ندارند. . بنابراین در اینجا چند نکته و ترفند ساده وجود دارد که می توانید برای کمک به فرزند کوچک خود در راه او تلاش کنید.

  1. محیط

به عنوان والدین می توانید چنین اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید فرزندتان همه چیزهایی را که برای گرم، راحت و سرگرمی نیاز دارد را دارد، اما گاهی اوقات کارهایی که برای ایجاد یک محیط مثبت برای فرزندتان انجام می دهید می تواند برای رشد او مضر باشد. اتاق نشیمن فوق‌العاده ایمنی که برای اطمینان از دور از دسترس بودن همه چیز تغییر داده‌اید و آن کف‌های صیقلی، آن جوراب‌های شلوار صورتی بسیار زیبا یا جوراب‌های کرکی که پاهای ارزشمندشان را بیش از حد برشته نگه می‌دارند، همگی می‌توانند مانع از بلند شدن و تحرک فرزندتان شوند. . بچه ها برای برداشتن اولین قدم های ناپایدار و دشوار باید زمین را بگیرند. اگر لمینت بکر و صیقلی دارید، یا پای فرزندتان با پارچه گرم و نرم پوشیده شده است، این کار بسیار دشوار خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که همیشه برخی از اشیاء در قد کودک شما وجود دارد، مثلاً یک سبد لباس شویی واژگون، یک جعبه کوچک یا چهارپایه راحت تر از صندلی اتاق ناهار خوری بلند شده و روی آن بایستید. برای تشویق بیشتر سعی کنید اسباب بازی مورد علاقه کودکتان را روی آن قرار دهید.

درباره 11 راه برای بهبود قدرت حافظه فرزندتان بدانید.

  1. یک مشوق ارائه دهید

در دست گرفتن یکی از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه کودک یا خوراکی‌هایی که می‌توانید از شما دریافت کنید، راهی سریع و مؤثر برای تشویق کودک به انجام برخی اقدامات است. ناگفته نماند که نوزادان والدین خود را دوست دارند و ترکیب چهره درشت خندان و پرشور شما با یک جایزه یا پذیرایی می تواند برای تشویق آنها کافی باشد تا در آغوش شما بیفتند. مخصوصاً زمانی که اغلب تمام پاداشی که نیاز است توجه بی وقفه والدین آنها و تشویق و آغوش شادی آنها هنگام رسیدن به خواسته شما باشد.

  1. آنها را زمین بگذارید

خیلی آسان است که عادت کنید همیشه کودک خود را در آغوش بگیرید. هنگامی که مشغول انجام کارهای خانه هستید، حمل کوچولو با خود، اغلب متعادل روی لگن، سریع‌تر و آسان‌تر است. این نه تنها می تواند باعث مشکلات کمر شما شود، بلکه مانع از انجام برخی تمرینات خزیدن و راه رفتن کودک شما می شود. بایست و کودکت را زمین بگذار! به خودتان زمان بیشتری برای انجام کارهای اختصاص دهید تا بتوانید کمی بیشتر از حد معمول وقت بگذارید و به کودکتان اجازه دهید تا خودش مکان پیدا کند. اجازه دادن به آنها کمی مستقل تر به افزایش اعتماد به نفس آنها کمک می کند و به توانایی های خود بیشتر اعتماد می کنند.

  1. از اسباب بازی های فشاری استفاده کنید

بازار اسباب‌بازی‌ها مملو از گزینه‌های مختلفی است که به تشویق کودک شما برای ایستادن و راه رفتن کمک می‌کند. اسباب‌بازی‌هایی که حرکت را تشویق می‌کنند و نیاز به هل دادن دارند، مانند سبد خرید، می‌توانند کمک بزرگی برای راه رفتن باشند. این گزینه‌ها برای کودک شما بسیار مؤثرتر و ایمن‌تر از واکرهای کودک هستند، که فقط به کودک اجازه می‌دهند با پاهای خود در یک محیط راه رفتن کاذب فشار دهند و در واقع می‌توانند به رشد کودک شما آسیب برسانند. از این موارد دوری کنید و به جای آن یک اسباب بازی هلی با حمایت فیزیکی کمتر اما موثرتر انتخاب کنید

  1. کفش سوتی

فکر کنید مربیان را روشن می کند اما حتی بیشتر “سرگرم کننده”. اگر می‌توانید راه‌هایی بیابید که پیاده‌روی را برای فرزندتان سرگرم‌کننده کنید، تشویق او مشکل‌ساز نخواهد بود. می‌توانید کفش‌هایی با جیغ‌های قابل جابجایی تهیه کنید، به کلمه قابل جابجایی توجه کنید، بنابراین اگر صدای سوت باعث عصبانیت شما شد، می‌توانید برای مدتی آن را بیرون بیاورید. نوزادان به طور طبیعی کنجکاو هستند و زمان زیادی طول نمی کشد تا بفهمند که هر بار که قدمی برمی دارند، صدای سوت رخ می دهد. هنگامی که آنها متوجه شدند که این صدای خنده دار و احمقانه را می توان تنها با قدم گذاشتن آنها ایجاد کرد، شما با جلوگیری از راه رفتن آنها در همه جا مشکل خواهید داشت

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *